Укладка дошки підлоги по наявний дерев’яній підлозі

in

Дуже часто зустрічається випадок, коли ще при будівництві будинку використовувалась традиційна “сороківка” чи “п’ятдесятка”, що не була висушена. Пройшов час, дошка висохла і, можливо, була перестелена, але так і не зображати бажань і уяви хазяїв про гарне, практичне і довговічне покриття.

ДошкаПриступаючи до монтажу по наявний дерев’яній підлозі, необхідно перш за все впевнитися в його придатності, а саме у можливості переносити суттєві навантаження. Якщо такої впевненості немає, ми рекомендуємо не ризикувати, здійснити демонтаж старого покриття і, можливо, основи, а потім зробити установку за схемою, відповідаючою вашому приміщенню. Якщо присутня підлога не викликає побоювань, приступайте до підготовки основи під нове покриття.

Для цього необхідно здійснити грубе шліфування старої підлоги стрічковою шліфувальною машиною, використовуючи абразивну стрічку із зернистістю 40 чи 60, і остаточно вирівняну основу очистити від пилу.

Якщо ви невпевнені у наявності вологозахисному бар’єру під старою підлогою, ми рекомендуємо застелити його вже на шліфовану існуючу підлогу перед укладкою нової. Крім того, при укладці на існуюче дерев’яне покриття важливе дотримання орієнтації нової підлоги на існуючу: не рекомендується укладати нове покриття у тому ж самому напрямку, що й існуюче, оптимальними є діагональний і поперечний напрямки.

Однак укладка нового покриття у тому ж напрямку, що й існуюче, можлива. Для цього необхідно належним чином застелити оброблену стару підлогу листами фанери товщиною не менш як 12 мм і здійснити вирівнювальне грубе шліфування вже фанерної основи.

Кріплення дошки підлоги до основи здійснюється за допомогою саморізів (розмір 3х35-45 мм) із кроком 20-30 см. Необхідно перед цим засвердлити дошку з боку шипа під кутом 50 градусів. У випадку, якщо дошка укладається безпосередньо на пласку основу (а не через вологозахисну плівку), рекомендується використовувати паркетний клей, який наноситься на основу шпателем суворо на площу дошки, що укладається.

Дошка Мал. 1 Дошка Дошка Дошка Мал. 2 Мал. 3 Мал. 4

Важливо:
Не намагайтеся укладати дошку тільки на клей
, регулярне кріплення саморізами необхідно у будь-якому випадку. Клей без сумніву покращує якість укладки, але не є обов’язковою умовою монтажу.

ДошкаДошкаПри укладці щільно стикуйте половиці у поперечному і прокольному напрямках, при необхідності затягуючи їх за допомогою клинів. Обов’язково дотримуйтеся зазору між покриттям і стінами по периметру біля 7-10 мм.

Варто зазначити, що монтаж першого ряду здійснюється у напрямку пазом до стіни, а кріплення саморізами здійснюється ще й через лицеву поверхню, але так, щоб при установленні плінтусів вони вийшли прихованими.

Останній ряд також кріпиться саморізами через лицеву поверхню. При укладці дошки підлоги шириною більш ніж 150 мм рекомендується додаткове кріплення через лицеву поверхню Зазвичай, у цілях придання покриттю античного чи русти кального вигляду лицьові само різи втоплюють на глибину 9-10 мм, потім закривають нагелем (пробкою) з деревини тієї ж породи.

Укладка дошки підлоги по бетоннім перекриттям
Укладка дошки підлоги на лаги по стяжці
Укладка дошки підлоги на фанерну основу по стяжці
Укладка дошки підлоги по тримальним дерев’яним конструкціям
Укладка дошки підлоги по існуючій дерев’яній підлозі
Монтаж масивної дошки підлоги
Шліфування і нанесення захисно-декоративного покриття на дошку підлоги

укладка

Услуги по укладке пола. Киев

Leave a reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *