Укладка дошки підлоги по бетонним перекриттям

in

Підлога – це кінцевий етап ремонтно-будівних робіт. Приступаючи до укладки дошки підлоги, ви повинні переконатися, що приміщення готове до цього: встановлені вікна і двері, стіни та зтяжка вирівняні (допустимий відхил 2 мм на 2 м) й просохли (вологість до 12%), відносна вологість повітря знаходиться на допустимому для проведення робіт рівні 40-60%. Відмітимо, що зазвичай для досягнення в приміщенні прийнятних для укладки дошки підлоги умов необхідно мінімум два місці з моменту завершення робіт.

Якщо в вас нема приладів для виміру вологості бетонної зтяжки, пропонуємо вам прості способи визначення її стану:

Дошка1. Візьміть лист поліетиленової плівки розміром 1 м x 1 м і приклейте її скетчем до стяжки. Зачекайте 24 години та заберіть плівку. Якщо на бетонній поверхні з’явилася темна мокра пляма – зтяжка не просохла, необхідно відкласти установочні роботи.

Дошка2. Другий простий спосіб визначення – за допомогою гумового килимка. Покладіть килимок на зтяжку й притисніть його бетонним чи цегляним блоком. За 24 години посуньте килимок. Якщо бетон став темнішим, під килимком, то зтяжка, що тестується, не є готовою до проведення робіт. Треба відзначити, що цей спосіб більш підходить для світлого бетону, оскільки темний бетон краще приховує вологість.

Впевнившись у готовності зтяжки, можна приступати безпосередньо до першого етапу робіт – обладнанню основи для настилу покриття. Але перед цим необхідно створити волого-парозахисний бар’єр, що розділяє структурно різнорідні матеріали – бетон і деревину.

Ми рекомендуємо використовувати спеціальні ґрунтові мастики чи плівку з поліетилену, що був запінений, товщиною біля 2 мм. Мастику наносять на поверхню за допомогою валику, при необхідності додаючи розчинник для досягнення зручної в роботі консистенції. Плівку настилають по поверхні з невеликим нахльостом, чи старанно стикуючи полотна.

На цей час пропонується величезна кількість матеріалів, що використовуються у цій якості. Вибір того чи іншого матеріалу визначається більшою мірою особистими предпочтениями та ціною. Ми вважаємо найбільш відповідною по співвідношенню ціна/якість плівка товщиною 2-3 мм з поліетилену, що був запінений. Її настилають по поверхні з нахльостом 5-7 см.

Основу для настилу покриття можна зробити двома способами:

Укладка дошки підлоги по тримальним дерев’яним конструкціям
Укладка дошки підлоги по присутній дерев’яній підлозі
Монтаж масивної дошки підлоги
Шліфування та нанесення захисно-декоративного покриття на дошку підлоги

Leave a reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *