Як правильно замовляти дошку підлоги

in

Для того щоб грамотно сформулювати замовлення дошки підлоги, вам необхідно відповісти на деякі запитання.

doska-polaПо-перше, це товщина дошки підлоги.

Як правило, вона буває 22, 30, 32, 35 і 40 мм. Найбільш поширені розміри — це 30, 32 і 35 мм. Дошки такої товщини використовуються при стандартній укладці підлоги, коли проліт між лагами (бруси, на які кріпиться дошка підлоги) від 40 до 60 см. Дошка підлоги товщиною 40 мм використовується в основному при прольоті між лагами більше 70 см. 

По-друге, ширина дошки підлоги

Основні варіації: 80, 85, 100, 105, 120, 125, 135 мм. Звичайна ширина дошки підлоги — це 100, 105 мм; 80 і менше вважається вузькою і використовується під певний дизайн, а 120 і більше гарно виглядає в дерев’яних будинках з великих брусів чи в великих приміщеннях. Все, звичайно, в першу чергу залежить від смаку. Також варто відзначити, що чим ширше дошка, тим складніше тримати її геометрію під час її виготовлення.

По-третє, довжина дошки підлоги.

Основні довжини дошки підлоги — 4, 4,5 і 6 м. Іноді зустрічається 3-хметрова. Вам потрібно вирішити, при якій довжині дошки підлоги буде найменша кількість відходів. Дошка може різатися й укладатися у шаховому порядку з мінімумом відходів, але не завжди це доцільно і гарно виглядає.

Далі.

Зрощена дошка підлоги

Зрощена дошка може бути найвищої якості. Вищий ґатунок взагалі не містить сучків, в першому ґатунку зустрічаються живі світлі сучки.

Основні переваги:

  • досягається ідеальна геометрія форми
  • можлива повна відсутність сучків
  • при цих плюсах — конкурентна ціна

Мінуси:

  • не всі люблять зрощений шип
  • певна дорожнеча
  • відстань між лагами при кріпленні дошки — 40 см
  • багато хто не любить відсутність сучків

 

Дошка підлоги під фарбу

Головна відмінність цієї дошки в тому, що її поверхня може мати плями, негарні сучки чи інші видимі дефекти. Вона, звичайно, дешевша. Зазвичай цю дошку використовують у підвалах, у приміщеннях, що не потребують досконалого зовнішнього вигляду. Цю дошку покривають фарбою, просоченням, або ж взагалі залишають необробленою.

Дошка підлоги другого і третього ґатунків

Дошка другого і третього ґатунків може бути шпунтованою і не шпунтованою. Головна відмінність дошки другого ґатунку від першокласної дошки — це занадто велика кількість сучків, а також наявність бокових, мертвих і негарних сучків. В третім ґатунку, окрім того, зустрічаються різні кривини та неточності геометрії, що, у свою чергу, може ускладнити (а іноді й підняти в ціні) укладку дошки.

Нешпунтована дошка підлоги

Взагалі, коли говорять “дошка підлоги “, то мається наувазі дошка зі шпунтом і гребенем (шпунтована), хоча дошка підлоги може бути й нешпунтованою. При укладці першої дошка кріпиться збоку з боку шпунту, так що цвяхів на поверхні дошки нема. Таку дошку можна безперешкодно обробляти (наприклад, шліфувати). Нешпунтована дошка підлоги — це суха дошка належної якості, стругана з однієї, двох, або чотирьох боків. Така дошка прибивається чи прикручується зверху. Її часто використовують в вуличних кафе, де не планується лакування чи подальша обробка.

Дошка підлоги з цінних сортів

В нашому регіоні основний матеріал, що використовується для виготовлення дошки підлоги – це сосна. Однак дошка підлоги може виготовлятися й з багатьох інших видів деревини, таких як дуб, ясень, кедр, лиственниця і так далі. Ціна цієї дошки може бути від 250 до 1000 грн за м². Можна виготовити дошку підлоги з багатьох екзотичних видів деревини. Тут ціна вже розглядається в євро і коливається від 100 до 250.

Окрім технічних і дизайнерських аспектів є ще ряд організаційних питань:

doska-polaКількість дошки підлоги

Кількість дошки підлоги може прямо і побічно впливати на ціну. Звичайно, при гуртовому замовленні можна розраховувати на знижки, однак, побічно при оптовому замовленні збільшуються транспортні затрати, оскількі використовується велика машина. Те ж саме трапляється й при транспортуванні 6-метрової дошки підлоги. Якщо у вас виникли труднощі з розрахунком кількості дошки підлоги, ознайомтеся, як розрахувати кількість дошки підлоги

Куди та на коли вам потрібна дошка підлоги

Якщо матеріал потрібний вам за три тижні, то ми зможемо надати вам дошку підлоги будь-якого виду по найменшій ціні. Якщо строки стислі, то необхідно враховувати, що різні види дошки постачаються на різні склади, які розташовані в різних частинах міста і області. Це може суттєво вплинути на ціну замовлення, особливо якщо він невеликий. Деяких розмірів, таких як товщина 40 мм, довжина 6 м, а також нестандартних розмірів і великих об’ємів може не бути в наявності, і знадобиться деякий час на їх виготовлення.

 

Ціна дошки підлоги

Leave a reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *